מיזם לגיל השלישי

במסגרת מפגשי בוגרים, 3 בוגרים ממחזורים שונים בתוכניות קרן וקסנר, חברו יחד, ומצאו תחום פעולה משותף והזדמנות בחיבור. מתוך חיבור זה נולדו שני פרויקטים המתמקדים בהובלת שינוי בתחום הגיל השלישי:

>> IDream.

פרויקט שהובל ע״י מרב קדם מאגף החשב הכללי במשרד האוצר בשיתוף  עם אדי גנדלר, יהוד מרסיאנו ועו״ד איציק סבטו IDREAM הינה רשת חברתית ייחודית, המקדמת הזדקנות בריאה ופעילה המבוססת על מחולל התנדבויות, המאפשר למשתמשיה לתרום מזמנם/ן ומניסיונם/ן לקהילה, ובמקביל לייעל ולטייב את תהליכי התרומה וההתנדבות בעיר ואת תוצאותיהם.

iDream מציעה מודל חדש אשר יכלול קביעת יעדים אישיים לפיתוח והעצמת המתנדבים בכלל וגמלאים בפרט, תוך התנדבות פעילה. לקיחת האחריות, האישית והקהילתית, והתרומה לקהילה מזכים את משתמשי המערכת בנקודות זכות (קרדיטים) בהתאם לתמחור שנקבע מראש. באמצעות קרדיטים אלו יוכלו משתמשי המערכת לממש הטבות שונות ומגוונות מבנק ההטבות של המערכת.

>> מניעת נפילות בקרב אזרחים ותיקים כחלק מתשתית התומכת בהזדקנות בריאה ופעילה  

מיזם משותף של  אדי גנדלר, עו"ד איציק סבטו ויהוד מרסיאנו - פיתוח של אפליקציה, המסייעת במניעת נפילות, על ידי הגברת זיהוי של נפילות שקטות (שלרוב אינן מדווחות), המקדימות לרוב נפילות חמורות שיכולות להסתיים גם בשברים ובחבלות.

האפליקציה (Age TechCare) מטרתה תיעוד עצמי של אירועי נפילה, כמעט-נפילה ופחד מנפילות, וקבלת המלצות שונות למניעה, ובמרכזן סרטוני אימוני יציבות הכוללים תרגילים שמסייעים למניעת נפילות, הרצאות בתחום ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, תזונה והערכת תרופות.

האפליקציה פותחה לשימוש עבור מכשירי טלפון חכם ומכשירי טלוויזיה באמצעות מערכת יוניפאר-קאר (Uniper Care). פיתוח האפליקציה והטמעתה בשני סוגים של מכשירים, אפשרה להגדיל את המגוון של אוכלוסיית האזרחים הוותיקים שיכולה לעשות בה שימוש.

בסיום הפיילוט נמצא, כי המבוגרים ביותר מבין כל המשתתפים בפיילוט הם אלה שדיווחו על יותר אירועי נפילה מכל הסוגים והמועדים ליותר "נפילות שקטות", והיו גם אלה שצפו הכי הרבה בסרטונים למניעת נפילות.

ציטוט.png
ציטוט.png

יהוד מרסיאנו

בוגר מחזור 2017 של תוכנית הבכירים.

מכהן כמנהל אגף חדשנות ומערכות מידע בעיריית באר שבע משנת 2012. במסגרת התפקיד יוזם ומיישם שיתופי פעולה בין מגזריים לעידוד הצמיחה וחיזוק מעמדה של באר שבע כמטרופולין הדרומי של מדינת ישראל. בין השאר מוביל את מיזם עיר דיגיטלית עם המשרד לשוויון חברתי, שותף בבניית התוכנית לרובע החדשנות הראשון בארץ בבאר שבע, ולקידום יוזמות מניבות לעיר. אחד השותפים הגדולים בעשייה שלנו בתחום הגיל השלישי הוא CDI - מרכז החדשנות הדיגיטלית בעיר.

עו"ד איציק סבטו

בוגר מחזור 2017 של תוכנית וקסנר מנהיגות בכירה.

מכהן כמנהל קרנות הביטוח הלאומי. במסגרת תפקידו, מוביל את פעילות הקרנות לפיתוח שירותים חדשניים לאוכלוסיות בסיכון. בעברו, שימש כמנהל סיכונים ראשי (CRO) של המוסד לביטוח לאומי, וכיועץ בכיר למנכ"ל לנושאי מדיניות

אדי גנדלר

בוגר מחזור 2016 של תוכנית וקסנר למנהיגות בכירה

משמש כמנכ"ל מרכז היזמות והחדשנות CDI-NEGEV בבאר שבע. במסגרת הארגון, מובילים פרויקטים מעשיים המבוצעים עם גופים כגון: קרנות הביטוח הלאומי, עיריית באר שבע, קופות החולים ומשרדי ממשלה. כמו כן, מנהלים גם קהילת סטארטאפים בתחום הבריאות הדיגיטאלית ו"מפזרים אבקת חדשנות" בעיר בקרב מאות בני נוער וסטודנטים לנושאי יזמות וחדשנות טכנולוגית.