סמינר חו"ל בישראל

סמינר בינל בארץ_אופק (1).jpeg
סמינר בינל בארץ_אופק (1).jpeg

אופק, מחזור א'

כל תוכניות "עתודות לישראל" נדרשו לבצע שינויים מבניים בתכנית ההכשרה כדי לשמור על רציפות התוכניות על אף המגבלות שבאו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בישראל ובעולם. אחד השינויים המרכזיים שנדרש היה לעשות, לאור מגבלות התנועה הבינלאומית, היה בפרק הלמידה הבינלאומית של התוכניות.

חלק מהתוכניות בחרו לבטל את הסיור הלימודי בחו"ל וחלק דחו אותו למועד מאוחר יותר בו יתאפשר. מובילי תכנית "אופק" של רשות המיסים בחרו לקיים את הסמינר במתכנות היברידית. צוות התכנית עמל על בניית "סיור בינלאומי" בארץ, ולקחו על עצמם את ניהול הסמינר (בשונה מימי שגרה בהם סמינר מנוהל בשותפות עם גוף אקדמי).

בניית הסמינר באופן הזה אפשר לצוות להתאים אותו לצרכי התכנית והקבוצה ולאזן בו את סוגי הפעילויות השונות: מפגשים אישיים וקבוצתיים לצד מפגשים במליאה, למידה שכלתנית להרחבה והעמקת הידע לצד למידה רגשית וחווייתית, פעילות תאורטית מול פעילות מעשית. המתכונת החדשה של הסמינר אף אפשר שילוב של למידה ממומחים מהארץ לצד מפגשים בזום עם מומחים מהעולם.   

צוות התכנית והמשתתפים מעידים שהניסוי בסמינר בינלאומי היברידי בארץ היה מוצלח ותאם את צרכי הקבוצה במציאות של תקופת קורונה, והוא מזמין מחשבה מחודשת לדיוק אופי הסמינר הבינלאומי בעתיד לדרג ניהול ביניים ברשות המסים.